STEAMcasty - czyli o STEAMie w odcinkach
Prof. Marlena Plebańska przybliża tajniki STEAMu i przedstawia inspirujących Gości, którzy wspaniale STEAMulują polską edukację. STEAMcasty powstają we współpracy
z Pawłem Łaszkiewiczem oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Konrad Wierzchowski, CEE Europe Client Solution Lead w Dell Technologies gości dr hab., prof. UV Marlenę Plebańską, Prezes STEAM Polska w podkaście EDU 360. Podczas spotkania omówili korzyści, jakie niesie ze sobą praca metodą STEAM, budowanie kreatywności wśród młodych ludzi, a także jak technologie pomagają nam budować relacyjność.
Czym jest STEAM, jakie kompetencje rozwija, dlaczego są tak ważne w dzisiejszym świecie?
Dlaczego STEAM jest najlepszym podejściem edukacyjnym do uczenia w laboratoriach przyszłości?
W walentynkowym STEAMcaście zastanawiamy się:
Czy Laboratoria Przyszłości mają wpływ na rozwój kompetencji przyszłości?
W Dzień Kobiet rozmawiamy ze Zbigniewiem Karwasińskim - członkiem Rady Programowej STEAM Polska, konsultantem ds. edukacji w PCSS, popularyzatorem nowych technologii.
Czy nowym kierunkiem strategicznym dla edukacji będzie immersyjna edukacja historyczna?
W jakim świecie będą żyć nasze dzieci? Na co powinniśmy je przygotować?
Jak wyglądają zajęcia STEAM w przedszkolu?
W tym odcinku naszego STEAMcastu przenosimy się prosto do serca edukacji – do samej szkoły. Jak wygląda nauczanie opierające się na modelu STEAM od środka?
Ile czasu dziecko powinno spędzać przed ekranem, jak nauczyć je radzić sobie z hejtem?
Szybkość zmieniającej się technologii zmusza nas do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą?
Jaka powinna być współczesna szkoła, jakie jest jej miejsce w przestrzeni publicznej, w czym może pomóc STEAM?
Jaka jest droga do zmiany modelu nauczania z wykładowego na poznawczy, a przede wszystkim angażujący uczniów i nauczycieli?
Do rozmowy o pięknie, miejscu sztuki w wychowaniu, kształceniu, w szkole, a przede wszystkim - w życiu, zaprosiliśmy Roberta Latosia, twórcę aplikacji GLAZE
Dzisiaj zapraszamy na steamcast o działaniach Chatki Misia Uszatka we Wrześni. Czy STEAM potrzebny jest w przedszkolu? Dlaczego? Jak dzieci reagują na zajęcia STEAM, czy podoba się im wchodzenie w STEAMowy proces?
Powszechna edukacja dwujęzyczna to jedno z największych wyzwań XXI wieku! O korzyściach bilingwizmu dla intelektu, psychiki, rozwoju społecznego człowieka, a także o synergii steamu i dwujęzyczności z Waldemarem Miksą – muzykologiem, dyrygentem, koordynatorem Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności